לייעוץ מלאו פרטים

הבראת חברות

החלום על חברה אשר הופכת רעיון עסקי למוצר/שירות נמכר ודואה על גלי ההצלחה,עשוי להישבר לעתים אל מול סלעי מציאות קשה, סביבה תחרותית וכישלונות עסקיים, אשר מעמידים את בעליה בצומת מכרעת, המחייבת החלטה בין פירוק וסגירת החברה, אל מול המשכיות והבראת החברה. עורך דין עידן רוקח מביא מיומנות, ידע וניסיון, בהליכי הבראת חברות ושיקומן, גם במקרים מורכבים, אל מול נושים אימתניים ותחת התנהלות משפטית

הבראת חברות -מהם הקשיים אשר עומדים בפני חברה במתקשה בפירעון חובותיה?

חברה המתקשה בפירעון חובותיה, עשויה לעמוד במהרה בפני מדרון שלג מהיר הכולל לחצים מצד נושים, עצירת הנפקת סחורה על ידי ספקים, מיצוי מקורות אשראי וחוסר יכולת לגייס הון נזיל, אי כיבוד המחאות והתחייבויות על ידי הבנק, חוסר יכולת לספק שירות ומוצרים ללקוחות החברה וכתוצאה מכך עצירת התזרים השוטף והגברת חוסר המסוגלות הכלכלית, ואף התמודדות עם תביעות כספיות, תיקי הוצאה לפועל ועיקולים.

מצב כזה, מלבד השפעתו הישירה על בעלי החברה ותפקודם, למעשה מונע את יכולתה של החברה לנצל היתכנות ופוטנציאל עסקי, לצורך שיפור ביצועיה, ויצירת רווחיות אשר תהווה גלגל הצלה מן המצב המורכב האמור.

משרד עורך דין עידן רוקח ושות', עומד לצד בעלי חברות אשר מצויים תחת הליך משפטי, או חוששים מהידרדרות לכדי מצב כזה, בו יורה בית המשפט על פירוק החברה ועל חדלות פירעון של בעליה.

מדוע הבראת חברות עדיפה על חדלות פירעון?

חברה המצויה תחת חבויות שאין ביכולתה לפרוע בשום צורה, תוכרז על ידי בית המשפט כחברה חדלת פירעון, לבקשת נושי החברה או לבקשת בעלי המניות.

הליך זה עשוי להביא למחיקת חלק מן החובות, אולם כרוך במספר השלכות על בעליה:

  • הכרזה על החברה כחדלת פירעון תחייב את בעליה בסגירת הפעילות העסקית.
  • ההליך יכלול מינוי כונס נכסים אשר יעמיד את נכסי החברה שנרכשו במאמץ רב ולאורך זמן למכירה, לצורך סילוק חבויות.
  • בעלי המניות בחברה יעמדו תחת פיקוח מחמיר, חובת הגשת דו"חות פיננסיים ואובדן העצמאות הכלכלית.
  • בעלי המניות חשופים לסקציות אישיות דוגמת: איסור יציאה מן הארץ, מגבלות על מעורבות בפעילות עסקית נוספת למשך מספר שנים ועצירת מתן אשראי על הבנקים.

חשוב לציין: במקרים מסוימים, למרות ההשלכות האמורות, הליך חדלות פירעון עשוי לסייע ולהתוות את הדרך לשיקום כלכלי, אולם מיועד למצבי קיצון בהם הבראת החברה אינה ניתנת ליישום.

כיצד מתבצע הליך הבראת חברה

הבראת חברות הוא שירות משפטי המבוסס על היכרות עם המערכות הפיננסיות ומערכות החוק, ומסייע לחברות הכורעות תחת עומס של חובות, באמצעות ליווי וייצוג אל מול גורמים שונים, במטרה להגיע להסדר פיננסי ולאפשר את המשכיות פעילות החברה.

שירותי הבראת חברה אינם נמכרים כמוצר מדף, כי אם בהתאמה אישית מלאה למצב החברה, לצרכיה ולבעלי המניות.

הבראת החברה מתקיימת בהליך ליווי מקצועי ובמספר שלבים:

  • מיפוי היקף החובות, מעמד החובות, כמות הנושים ותמהיל החובות.
  • בחינת דו"חות עסקיים, חוזים קיימים, מאזני נרווח והפסד, תכנית עסקית- במטרה להעמיק בפוטנציאל הרווחיות של החברה, ולקבוע את יכולתה לעמוד בהסדר תשלומים.
  • פניה יזומה של עורך דין מומחה אל גורמים נוספים בניהם: בנקים ומוסדות אשראי, כופים ציבוריים וממשלתיים, נושים פרטיים, לצורך ניהול משא ומתן. בהתנהלות זו יחתור עורך הדין להפחתת חבויות ו/או הסדר תשלומים נוח, להסרת לחצי גביה המופעלים עליו ולביטול סנקציות אישיות. הגעה להסדר תאפשר את שיקום והבראת החברה, המשך פעילותה העסקית ופתיחת אופק להצלחתה, כמו גם משרת את אינטרס הנושים שבמסגרת הסדר מוסכם יזכו במרבית המקרים ליותר ממה שיוכלו להשיג מחברה חדלת פירעון.
  • אישור ההסכם מול בית המשפט, בהתאם לצורך ולמעמד החברה והחבויות.

מתי מומלץ לפנות לעורך דין לצורך הבראת החברה

מרבית הפונים להסתייע בעורך דין לצורך הבראה החברה ושיקומה, עושים זאת בצו בית המשפט הניתן כנגד תביעות הנושים, בדרישה לפירעון או בדרישה להכריז על החברה כחדלת פירעון. ככל שטרם הוכרז מעמד כזה, ניתן יהיה לסייע לחברה ולבעליה בהליך הבראה ושיקום, שיאפשר צמיחה עסקית וכלכלית, ללא ההשלכות הכרוכות בחדלות פירעון.

יחד עם זאת, אנו ממליצים לבעלי מניות אשר עומדים בפני הידרדרות כלכלית, בעלי קושי של ממש בפירעון החובות, העומדים לפני השבת המחאות והתחייבויות על ידי הבנק ודווקא רגע לפני עצירת התזרים על ידי מקורות האשראי- לפנות כבר בשלב זה, ולחתור להליך הבראת החברה באופן יזום.

לצד ניסיון בן למעלה מעשור בשיקום והבראת חברות והצלחות מוכחות רבות, עורך דין עידן רוקח מביא גם אמון במתן הזדמנויות, ביכולתם של בעלי עסקים וחברות לחוות כישלונות וללמוד מהם, ולהפוך משברים להזדמנויות ולהצלחות.

לייעוץ מלאו פרטים
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.